Állásajánlatok

Szereplőket, színészeket

keresünk

az Élő történelem  programunkhoz

Az ÉLŐ TÖRTÉNELEM szórakoztatva, élményközpontúan idézi meg a Múzeumban újraépített falvak, mezővárosok építészetét, életmódját, kultúráját. Az Élő történelemben egy-egy karakter bőrébe bújva, egy-egy szituációban játszhatják el az adott karakter történetét monológok, jelenetek segítségével. A produkció, amelyben profi és amatőr színészek egyaránt közreműködnek, rendkívül népszerű a Skanzen látogatóinak körében.

Olyan 40-60 év közötti férfiakat keresünk, akik részt vennének a Skanzen több helyszínén megvalósuló Élő történelem című programjában. Profi és amatőr színészek jelentkezését várjuk, akik kedvet éreznek a „living history” műfajának kipróbálásához, a Múzeum épületeinek egy- egy tájegység kultúrájának játékos, interaktív bemutatásához.

Feladatok:

Egy történet karakterének megformálása, bemutatása, az adott tájegység kultúrájának tükrébenAz adott múzeumi helyszín „élővé tétele” dramaturgiailag kidolgozott történeten alapuló párbeszédek és jelenetek előadásával, korhű jelmezekben improvizáció az adott szereppel, karakterrel kapcsolatban, a múzeumi helyszínekre, történésekre reflektálva.

Munkavégzés helye:

Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Szentendre, Sztaravodai út 75.

Munkarend:

A munkavégzés hétvégén, 6 órás foglalkoztatásban a Múzeum nyitvatartási ideje alatt 2021. június 1-től, október 31-ig.

Bérezés:

Megegyezés szerint

Pályázati feltételek

    • Középfokú végzettség
    • Büntetlen előélet
    • Cselekvőképesség
    • Magyar állampolgárság

Elvárásaink:

  • Színházi, amatőr színházi tapasztalat
  • Pontosság
  • Kiváló kommunikációs és beszédkészség
  • Jó színészi és improvizációs képességek

Előnyt jelent:

Színészi végzettség

A jelentkezés feltétele:

A fényképes önéletrajzokat 2021. április 4-ig a leila.skanzen@gmail.com  e-mail címre várjuk.

További információ:

Tömösváry Leilától a leila.skanzen@gmail.com e-mail címen ill. a 06-30/362-9258 telefonszámon hétköznap 9 és 16 óra között.

Építész és műszaki előkészítő
A Szabadtéri Néprajzi Múzeum pályázatot hirdet építész és műszaki előkészítő pozíció betöltésére.

Feladat:

  • Első sorban a most épülő Erdély épületegyüttes kiviteli terveinek részlettervezése
  • a kivitelezés figyelemmel kisérése,
  • valamint a múzeum karbantartási munkáinak előkészítése, ellenőrzése

  • szakirányú végzettség
  • precíz és önálló, valamint csapatban történő munkavégzés
  • gyakorlatiasság
  • megbízhatóság

    Jelentkezni önéletrajzzal a buzas.miklos@skanzen.hu címen lehet.

    Villanyszerelő

    A Szabadtéri Néprajzi Múzeum pályázatot hirdet villanyszerelő pozíció betöltésére.

    Feladat:

    A Szabadtéri Néprajzi Múzeum területén a villanyszerelési, karbantartási munkák elvégzése.

  • villanyszerelői szakirányú végzettség szakmai tapasztalattal

    Pék/péksegéd

A Skanzen Pékség helyben sült, kézműves pékáru készítéséhez keres péket.

Az álláshoz tartozó elvárások:
- felelősségteljes, megbízható, precíz személyiség
- önálló munkavégzés

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:
- pék szakmában szerzett több éves tapasztalat
- fatüzeléses kemence üzemeltetésben való jártasság

Amit kínálunk:
- határozatlan idejű munkaszerződés
- hosszútávú munkalehetőség
- családias légkör
- versenyképes jövedelem
- szakmai továbbfejlődés

Különböző munkakörökbe több éves tapasztalattal rendelkezők, pályakezdők, valamint részmunkaidő iránt érdeklődők jelentkezését is várjuk.

A Skanzen Pékség termékkínálata klasszikus péktermékekre épül. Nem használunk adalékanyagokat, lisztjavítót vagy tartósítószereket.

Jelentkezni önéletrajzzal a sziraki.adrienn@skanzen.hu címen lehet.

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központjának álláshirdetései:

Oktatásszervező >>

Tanulás

Örökség Műhelyek

Mit hagytak ránk örökül elődeink? Van ezek között a „régi, de nem ósdi” dolgok között valami, ami képes túlélni évszázadokat, megújulni, életünk részévé válni? Ezekre a...